Sobota, 2 lipca 2022

Wakacje nie ograniczają produktywności wielu specjalistów

26 maja 2022

Czy w okresie świątecznym, kiedy wszyscy są rozproszeni i radośni, profesjonaliści są w stanie skupić się na pracy?

Zgodnie z wynikami ostatniego badania Accountemps przeprowadzonego wśród 1 000 pracowników w całym kraju, odpowiedź może Cię zaskoczyć.

Chociaż niektórzy pracownicy mogą być rozproszeni przez uroczystości związane z końcem roku, 32 procent respondentów stwierdziło, że są bardziej produktywni w tygodniu poprzedzającym główne święto, podczas gdy 22 procent stwierdziło, że ich produktywność spada.

Święta to gorący okres dla wielu specjalistów, a ludzie różnie reagują pod presją" - powiedział Bill Driscoll, prezes regionalny Accountemps, oddziału firmy Robert Half, specjalizującego się w tymczasowym zatrudnianiu specjalistów z dziedziny rachunkowości, finansów i księgowości. Dla niektórych zbliżające się święta są bodźcem do szybszego i bardziej efektywnego działania, podczas gdy innych spowalnia poczucie bycia ciągniętym w wielu kierunkach.

Według 29 procent ankietowanych specjalistów, produktywność jest najgorsza w godzinach 16.00-18.00. Większość pracowników wydaje się być w pełni sił między godziną 10.00 a 12.00.

Większość (47 proc.) respondentów stwierdziła, że nie odczuwa różnicy w wydajności w okresie świątecznym.

Driscoll zauważył, że zmniejszona produktywność pod koniec roku może stanowić wyzwanie dla wielu firm.

Firmy próbują zamknąć księgi rachunkowe za kwartał, przygotować personel na nadchodzący rok i wykorzystać pozostały budżet, ponieważ zbliżają się święta" - powiedział. Wiele firm może skorzystać na zatrudnieniu pracowników tymczasowych w celu uzupełnienia personelu. Dzięki temu główni członkowie zespołu mogą swobodnie korzystać z wolnego czasu, jednocześnie utrzymując działalność na właściwym torze.