Sobota, 2 lipca 2022

Czy można mieć jednocześnie dwie polisy na życie i zdrowie?

4 maja 2022

Rozsądnie jest wybrać ubezpieczenie na życie i ubezpieczenie zdrowotne, aby zapewnić ochronę swoim bliskim i sobie w razie poważnej choroby lub wypadku. Wówczas można otrzymać środki, które można wykorzystać na pokrycie kosztów leczenia lub utrzymanie rodziny. Czy możliwe jest posiadanie kilku polis i otrzymywanie pomocy z każdej z nich?


Od tego, jaki wariant ubezpieczenia wybierzemy, zależy, jakie świadczenia otrzymamy. Można zabezpieczyć się za pomocą dodatków do ubezpieczenia na życie.

  • W przypadku poważnego zachorowania możesz otrzymać do 800 000 PLN. Pieniądze te możesz przeznaczyć na rehabilitację lub utrzymanie rodziny.
  • Możliwość leczenia w najbardziej prestiżowych klinikach zagranicznych, nawet do 2 000 000 euro
  • Zagraniczna druga opinia medyczna - gdy potrzebujesz konsultacji innych specjalistów.
  • Niezdolność do pracy z powodu choroby lub urazu, wypłata
  • Ubezpieczenie zdrowotne zapewnia prywatną opiekę medyczną.
  • Pomoc po wypadku - takie fundusze na leczenie jego skutków
  • W przypadku niezdolności lub niemożności wykonywania pracy przez sześć miesięcy z powodów zdrowotnych, można przejąć opłacanie składek.
  • Wiele z tych umów, które obejmują ubezpieczenie zdrowotne, można wybrać dla współmałżonka i dzieci.

Jak widać, taka ochrona jest korzystna dla Ciebie i Twoich bliskich w trudnych sytuacjach życiowych. Czy można mieć jednocześnie polisę na życie i ubezpieczenie zdrowotne?

W przeciwieństwie do ubezpieczeń majątkowych, możemy zawrzeć kilka umów ubezpieczenia na życie. Nie ma przepisów, które by nam to uniemożliwiały.

Można skorzystać z dodatkowych umów w ramach polis na życie i zdrowotnych, aby zapewnić sobie ochronę na wszystkie ewentualności. Opcjonalne ubezpieczenie zdrowotne może ułatwić dostęp do lekarzy specjalistów i innych badań medycznych.

Można wykupić jednocześnie ubezpieczenie indywidualne i grupowe.

Klienci towarzystw ubezpieczeniowych często mają dylemat, czy jest sens przystępować do grupowego ubezpieczenia na życie i zdrowie u swojego pracodawcy, jeśli mają już polisę indywidualną. Czy posiadanie zarówno ubezpieczenia na życie, jak i zdrowotnego to dobry pomysł? Nie ma powodu, aby nie korzystać z nich jednocześnie.

Polisy oferowane przez pracodawcę mają tę zaletę, że składka jest niska. Polisa taka jest dostępna tylko wtedy, gdy jest się zatrudnionym przez pracodawcę. Indywidualne ubezpieczenie na życie i zdrowie daje większą kontrolę nad zakresem ubezpieczenia, przy czym dostępne jest nieograniczone ubezpieczenie na życie. W ramach tego ubezpieczenia można również wykupić ubezpieczenie zdrowotne.

W przypadku podpisania dwóch lub więcej umów dodatkowych można uzyskać dwa świadczenia.

Czy można mieć dwie polisy na życie i jedną na zdrowie? Choć jest to możliwe, należy pamiętać o wysokości składek i świadczeń przysługujących w przypadku zdarzeń objętych ubezpieczeniem.